مدیرعامل باشگاه گل‎گهر در آستانه شروع مسابقات لیگ برتر:
هدف ما امسال بقا در لیگ‌برتر است
 بلیط فروشی به صورت الکترونیک انجام می‌شود
 پاسارگاد
رویای حضور در لیگ‌برتر برای سیرجانی‎ها محقق شده و تنها چند روز دیگر تا تجربه‌‌ی حس شیرین «میزبانی لیگ برتر» باقی مانده است. پس از کش و قوس‎های فراوان بالاخره ورزشگاه امام‌علی برای برگزاری این مسابقات خود را در دقیقه ۹۰ در لیست ورزشگاه‎های مورد تایید قرار داد و علی‌رغم نتایج نه چندان خوب که این تیم در بازی‌های تدارکاتی خود کسب کرد، پنجشنبه در اولین بازی لیگ‌برتر خود میزبان تیم نساجی مازندران در ورزشگاه امام‌علی است. برای آگاهی از میزان آمادگی این تیم گفتگویی با محمد جواهری مدیرعامل باشگاه گل‌گهر انجام داده‎ایم که از نظر می‎گذرانید:
 در آستانه شروع بازی‎های لیگ برتر وضعیت فنی تیم را چگونه ارزیابی می‎کنید؟
بعد از اینکه قرارداد بگوویچ به عنوان سرمربی تمدید شد، لیست بازیکنان مد نظر سرمربی دریافت و جذب شد. صد درصد نقل و انتقالات بازیکنان داخلی و خارجی با نظر مستقیم سرمربی انجام شده و سرمربی تاکنون از همه نقل و انتقالات راضی است. اخیراً هم یکی دو تا بازیکن خارجی با نظر سرمربی و کادر فنی جذب شده است. یک بازیکن دیگر هم مدنظرشان است که دنبال جذب آن هستیم. در مورد نحوه آماده‎سازی تیم هم یک اردوی بدنسازی در کرمانشاه به پیشنهاد خود سرمربی برگزار شد. دوازده روز بعد از آن 8 بازی تدارکاتی را انجام دادیم که فکر می‌کنم بین تیم‎ها بیشترین بازی تدارکاتی را داشتیم، همه را هم با تیم‎های لیگ برتر و در شیراز، اصفهان، تهران و مشهد انجام دادیم. امیدوار هستیم از نظر فنی (چه جذب بازیکن و چه بازی‎های تدارکاتی) به آن حد ایده‎آل و نرمال برای بازی‌های لیگ برتر رسیده باشیم و نتایج مناسبی را کسب کنیم.
 وضعیت استادیوم‎ها برای میزبانی مسابقات چگونه است؟
در مورد استادیوم و زیرساخت‎ها بعد از اینکه تیم به لیگ برتر صعود کرد آماده‌سازی استادیوم گل‌گهر و استادیوم امام‌علی در دستور کار قرار گرفت. قرار بر این بود که استادیوم گل‎گهر را با یکی از بهترین نوع چمن‎های مصنوعی دنیا (گرین‎فیلدز) تجهیز کنیم. قرارداد آن منعقد شد، مدیرعامل وقت شرکت و رئیس هیئت مدیره گل‌گهر برای این منظور اقدام کردند که ظرف مدت ۴۰ روز چمن درجه یک را نصب و مسابقات لیگ برتر را در آنجا میزبانی کنیم که متاسفانه به تحریم‌ها برخورد کردیم و مجبور شدیم در این محدوده زمانی کم به دنبال راه چاره دیگری باشیم. با توجه به کیفیت خوبی که چمن امام‌علی داشت تکمیل این ورزشگاه از نظر ساخت VIP، VVIP، برج‎های روشنایی، سکو، صندلی‌گذاری، گیت‌الکترونیک و دوربین‌های مداربسته که هزینه زیادی را هم داشت در دستور کار قرار گرفت و با حمایت مدیرعامل شرکت گل‌گهر، به صورت شبانه‌روزی و با تعداد زیادی نیرو انجام شد و خوشبختانه پس از تایید مقامات کشوری، در اولین بازی لیگ برتر در این استادیوم میزبان تیم نساجی مازندران هستیم.
 ورزشگاه گل‎گهر را برای لیگ پیش‎رو در اختیار خواهید داشت؟
بله. برای اینکه کار محکم‎تر شود کاشت چمن طبیعی ورزشگاه گل‌گهر هم به مناقصه رفته و پیمانکار مشخص شده و به زودی انجام خواهد شد. می‌توانم بگویم از چند ماه آینده یک زمین چمن طبیعی و خوب دیگر هم خواهیم داشت. حتی پیمانکار ساخت پله‌های ورزشگاه گل‎گهر هم شناسایی شده و کم‌کم کار آن آغاز می‌شود. یعنی ما می‎توانیم تا چند ماه آینده دو استادیوم خوب و شایسته با استانداردهای لازم کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال داشته باشیم و بتوانیم میزبانی را در این دو استادیوم انجام دهیم.
 بازیکنان برای حضور قدرتمند در لیگ برتر به حمایت روحی باشگاه نیاز دارند. در این خصوص چه کردید؟
از نظر تامین نیازهای روحی- روانی بازیکنان هم سرمربی خواسته‌هایی داشته و پیشنهاداتی به ما ارائه داده است. تعهداتی که باشگاه به بازیکنان داده را عملیاتی کردیم و امیدواریم که بازیکنان بتوانند نتایج خوبی را کسب کنند.
 با حمایتی که از بازیکنان می‎شود انتظار مردم ارائه یک بازی خوب در لیگ برتر است. این خواسته محقق می‎شود؟
کار سختی پیش رو داریم. سال اولی است که در لیگ برتر هستیم و حضورمان در لیگ برتر بعد از چند سال اتفاق افتاده و تجربه‎ای از حضور در لیگ برتر نداریم. سال اول هدف‌مان بقا در لیگ برتر است که از هواداران خونگرم سیرجانی که یار اصلی تیم هستند دعوت می‌کنم حتماً برای حمایت از تیم خودشان به ورزشگاه بیایند. تمام تلاشمان را می‎کنیم تا بتوانیم نام سیرجان و نام گل‎گهر را در لیگ‌برتر جاودانه کنیم. باز هم تاکید می‎کنم که سال اول هدف ما تثبیت تیم در لیگ برتر است و امیدواریم که این حضور جاودانه شود.
 به آمادگی فنی تیم اشاره کردید، از مصدومان تیم هم بگویید.
مصدوم خاصی تا این لحظه نداریم. پیمان رنجبری در اردوی تیم ملی از ناحیه کمر مصدوم شده بود که در بازی‎های دوستانه با تأخیر به ما ملحق شد. حتی آقای ساکت-مدیر تیم‌های ملی- عذرخواهی کرد که رنجبری را آماده برای ما فرستادید و ما داریم او را مصدوم به شما تحویل می‎دهیم. رنجبری یکی از نفرات تاثیرگذار در خط جلو هست. ولی هنوز صددرصد آماده نشده چون از بازی‌های تدارکاتی ما دور بود. یک مهاجم خارجی هم مدنظر داریم و پیگیر هستیم که با نظر سرمربی آن را جذب کنیم. این دو بازیکن که در خط حمله به تیم اضافه شوند انتظارات ما در خط حمله برآورده می‎شود. یک بازیکن بازی‌ساز play maker هم با نظر سرمربی جذب شده و امیدواریم به آن هماهنگی لازم برسند و بتوانیم صد درصد توانایی خود را در بازی به کار بگیریم.
 گفتید تیم از نظر فنی آمادگی لازم را دارد؛ اما در چند بازی اخیر تدارکاتی، نتایج مطلوبی حاصل نشد. با این نتایج می‎توان به استقبال لیگ برتر رفت؟
رقبای ما، رقبای سرسختی بودند. یکی دو بازی اخیر را مثال می‎زنم. تیم پدیده امسال در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا شرکت دارد. ترکیب سال گذشته خودش را حفظ کرده. یکی از بهترین تیم‎ها از نظر کیفیت بازی در سال قبل بوده با یک تیم بسیار سرعتی که توانمندی بسیار خوبی را دارد. قرار بود بازی ما و پدیده در سیرجان برگزار شود، به دلیل اینکه استادیوم آماده نبود و پیمانکار اجازه تمرین بیشتر را به ما نداد مجبور شدیم به مشهد برویم و در ورزشگاه امام رضا بازی کنیم. در ورزشگاهی بازی کردیم که زمین سفت بود و کیفیت مناسبی نداشت. از طرفی هم تا مشهد مجبور بودیم برویم و تیم کمی خسته بود. هر چند شایستگی و کیفیت بالای پدیده را هم نباید نادیده بگیریم چرا که بازی خوب پدیده بر هیچ کس پوشیده نیست. از طرفی هم بازی با پرسپولیس بازی بسیار خوبی بود. پرسپولیس تیمی است که سال گذشته نایب قهرمان جام باشگاه های آسیا و قهرمان لیگ برتر شد. تیم پرمهره با تمام توان آمد و روبروی ما بازی کرد. در مقابل این تیم بازی خوبی را انجام دادیم. اما باز هم می‌گویم دنبال نتایج بازی‎های دوستانه نیستیم، بیشتر دنبال پیدا کردن نقاط ضعف و قوت تیم هستیم و امیدواریم که کادرفنی از بازی‌های دوستانه نهایت استفاده را برده باشد تا بتواند نقاط ضعف خودش را شناسایی و در بازی‌های رسمی راهکاری برای از بین بردن این نقاط ضعف پیدا کند.
 اما موضوع مهم برای هواداران، بلیط فروشی و نحوه حضور در ورزشگاه است. توضیح می‌دهید؟
با توجه به الزامات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ورزشگاه‌های محل برگزاری مسابقات لیگ برتر، باید به گیت و سامانه بلیت‌فروشی الکترونیک، دوربین‌های مدار بسته و همچنین صندلی شماره‌گذاری شده مجهز شوند. ورزشگاه امام علی سیرجان یکی از معدود ورزشگاه‌هایی‌ست که این الزامات را لحاظ کرده است. بنابراین، تماشاگران و علاقه‌مندان می‌بایست از طریق سایت که به زودی آدرس آن اعلام می شود با وارد کردن مشخصات فردی خود اقدام به تهیه بلیط نمایند. سپس با در دست داشتن پرینت این بلیط یا ذخیره تصویر بلیط در گوشی خود و همچنین کارت شناسایی به ورزشگاه مراجعه کنند و در صندلی مختص به خود استقرار نمایند. البته به زودی اطلاعات تکمیلی برای راهنمایی بیشتر هواداران و علاقه‌مندان از طریق روابط عمومی باشگاه و هیئت فوتبال اعلام خواهد شد.