تک‌نگاری‌های اولین بازی  سیرجانی‌ها در لیگ برتر

 امین شول‌زیدآبادی
پنجشنبه ۳۱ تیر تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان برای اولین بار حضور در لیگ برتر فوتبال ایران را تجربه کرد.
برای سیرجانی‌ها لیگ برتر از دو ماه پیش آغاز شده بود. جایی که تقریبا همه مسئولان شهر برای بازسازی ورزشگاه امام علی بسیج شده بودند. کاری شبانه روزی شکل گرفته بود و با تلاش زیادی ورزشگاه امام علی تجهیز و برای اولین میزبانی لیگ برتر آماده شد.
از احداث سکوهای جدید گرفته تا نصب برج‌های نور، صندلی‌گذاری و شماره‌گذاری صندلی‌ها، نصب ۳۳ دوربین مدار‌بسته برای کنترل سکوها، نیمکت‌های جدید ورزشگاه، ساخت جایگاه ویژه و جایگاه خبرنگاران، رختکن‌های شکیل‌، سالن کنفرانس مطبوعاتی و... همه و همه فقط در حدود ۷۰ روز ایجاد شده بود و حالا هواداران سیرجانی با خیالی آسوده در انتظار هنرنمایی شاگردان وینکو در زمین بودند.
هر چند که سامانه فروش بلیت الکترونیک برای هواداران مشکلاتی ایجاد کرد و بسیاری از هواداران موفق به خرید بلیت و ورود به ورزشگاه نشدند اما نصب گیت‌های الکترونیک ورزشگاه امام علی سیرجان را در زمره باامکانات‌ترین ورزشگاه‌‌های ایران قرار داد که امیدواریم در بازی‌های بعد این مشکل نیز برطرف شود.
جلسه هماهنگی پیش از بازی صبح پنجشنبه در سالن پیامبر اعظم اداره ورزش و جوانان سیرجان برگزار شد و آخرین هماهنگی‌ها برای برگزاری مسابقه صورت گرفت. در این جلسه از لباس دو تیم گل‌گهر و نساجی نیز رونمایی شد. علی‌رغم اینکه گفته می‌شد قرار است گل‌گهر با لباس جدیدی وارد زمین شود اما با درخواست مسئولان نساجی و موافقت گل‌گهر، لباس گل‌گهر آبی و لباس نساجی قرمز اعلام شد. برای تعدادی از هواداران نساجی که با خودروی شخصی به سیرجان آمده بودند جای سوال بود که چرا هیچ تبلیغی از بازی اول گل‌گهر در لیگ برتر در سطح شهر دیده نمی‌شود و جو شهر فوتبالی نیست.
کارت خبرنگاران برای حضور در ورزشگاه از سوی سازمان لیگ صادر نشده بود و هیئت فوتبال در روز آخر با هماهنگی سازمان لیگ کارت‌های موقت خبرنگاران را برای این بازی صادر کرد. از حدود ساعت ۱۶ درهای ورزشگاه به روی هواداران باز شد و از ساعت ۱۷ اولین هواداران سیرجانی به ورزشگاه پا گذاشتند. ساعت ۱۷:۳۰ دو تیم وارد ورزشگاه امام علی شدند. قبل از شروع بازی باشگاه فرهنگی ورزشی گل‌گهر در یک حرکت فرهنگی به مناسبت عید غدیر از سادات فوتبالی حاضر در بازی تجلیل کرد. حضور مسئولان ارشد شهرستان از نماینده مردم در مجلس گرفته تا سرپرست فرمانداری، رییس هیئت فوتبال استان و برخی اعضای شورای تامین از نکات جالب این دیدار بود. بازی به صورت زنده از شبکه استانی کرمان پخش شد. اولین گل لیگ نوزدهم در دیدار گل‌گهر و نساجی به ثمر رسید که اولین گل به خودی لیگ نیز بود. با برخورد توپ به صورت مهرداد عبدی اولین گل به خودی لیگ در سیرجان رقم خورد.
اولین گل تیم گل‌گهر در تاریخ لیگ برتر را سید‌علیرضا ابراهیمی مدافع کرمانی گل‌گهر به ثمر رساند. درخشش میلاد فراهانی سنگربان گل‌گهر هم از نکات جالب این دیدار بود. فراهانی در چندین نوبت به ویژه در دقایق پایانی بازی با عکس‌العمل‌های مناسب مانع از فروپاشی دروازه گل‌گهر شد تا شاگردان وینکو دست خالی بازی را ترک نکنند.کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی با حضور خبرنگاران برگزار شد و مربیان دو تیم به سؤال‌های خبرنگاران پاسخ گفتند وینکو بگوویچ سرمربی گل‌گهر گفت: ابتدا تشکر می‌کنم از هواداران سیرجانی که ما را حمایت کردند و همچنین از کارگرانی که برای آماده سازی ورزشگاه تلاش کردند. از نتیجه راضی هستم اما از بازی نه. امروز روز خوب ما نبود و علی‌رغم اینکه در بازی‌های دوستانه مقابل سپاهان و پرسپولیس بازی خوبی به نمایش گذاشته بودیم اما در این دیدار خوب نبودیم و سعی می‌کنیم در بازی‌های آینده روند بهتری داشته باشیم.
رضا مهاجری سرمربی نساجی مازندران نیز با تشکر از هواداران دو تیم به ویژه هواداران نساجی که رنج سفر را به جان خریدند و این راه طولانی را برای حمایت از تیم‌شان آمدند، افزود: گل‌گهر سیرجان تیم خوبی است ولی ما به اهدافی که در این بازی داشتیم رسیدیم و توانستیم به گل هم برسیم اما روی یک غفلت بازی مساوی شد. داوری هم خوب بود و مشکلی در این زمینه ندیدم.