تاثیر احتمالی فعالیت‌های مس چهارگنبد بر رودخانه پلنگی و سد تنگوییه
 پاسارگاد: مدتی پیش و در روزهای ابتدایی انتصاب علی‌اکبر رسولیان به سمت رییس اداره محیط زیست سیرجان، با وی مصاحبه‌ای پیرامون مشکلات، مسایل و ابهام‌های زیست‌محیطی سیرجان داشتیم. با توجه به این‌که در آن زمان رسولیان به تازگی در این سمت قرار گرفته بود، پاسخ دقیق به برخی موارد مطرح شده، به آینده و پس از پیگیری‌های وی موکول شد. به همین دلیل دوباره به سراغ رسولیان رفتیم تا ببینیم در مورد موارد باقی مانده به چه نتایجی رسیده است. او نیز مطابق وعده‌ای که برای در جریان گذاشتن مردم داده بود، از ما استقبال کرد.
 زباله‌های عفونی: ما از بیمارستان‌های شهر بازدید داشتیم. متاسفانه امحای زباله مناسب نیست. به خودشان هم اعلام کردیم. کتبا به بهداشت هم اعلام شده که این قضیه را پیگیری کنند. دستگاه‌های بیمارستان قبلی امام رضا قدیمی است و قرار شده به‌روز شود. امحای زباله پایگاه نیرو دریایی هم هیچ مشکلی نداشت، ساختمان و دستگاه جدید است. فقط بحث راستی‌آزمایی است که آیا امحا به طور کامل انجام می‌شود یا خیر؟ باز هم ما گزارشش را به مردم خواهیم داد.
 فاضلاب پایگاه نیرو دریایی و شهرک صنعتی: از فاضلاب پایگاه بازدید شده و تا الان مشکل خاصی نبوده است. سیستم دارد کار می‌کند. این‌ها می‌بایست هوادهی‌شان را بیشتر کنند که با اخطارهایی که دادیم و پیگیری‌هایی که کردیم، هوادهی‌شان بیشتر شده و سیستم بوی کمتری دارد. الحمدالله در این مدت از طرف مردم شکایتی نداشتیم. در مورد شهرک صنعتی شکایت داشتیم که در شب بوی فاضلاب می‌آید. مجددا پیگیری کردیم و دیدیم حرف مردم درست است. اخطار دادیم و رفع کردند.گاهی شب‌ها به دلایل مختلف می‌آیند و سیستم‌های هوادهی را خاموش می‌کند. ما گفتیم به هیچ عنوان سیستم‌های هوادهی نباید خاموش شود و روی این مورد پیگیری مجدانه داشتیم. سوابق پایگاه نیرو دریایی و شهرک صنعتی مشخص است. برای شهرک بالای دو تا سه اخطار صادر شده است. الان چند روزی است که مردم شکایتی ندارند. اگر باز هم موردی باشد، پیگیر هستیم.
 آلودگی رودخانه پلنگی: بحث این است که سرشاخه‌های رودخانه پلنگی در مس تخت گنبد نیست. بر اساس بررسی‌هایی که داشتیم، اصلا فعالیت معدنی مس تخت گنبد به هیچ عنوان در مسیر رودخانه پلنگی و در نهایت سد تنگوییه قرار ندارد اما مس چهارگنبد احتمالا می‌تواند تاثیر داشته باشد. خودم رفتم و بازدید کردم. باید روی باطله‌‌های این سد و رودخانه آزمایش داشته باشیم. نتیجه آن را ظرف مدت یکی دو هفته آینده به مردم اعلام خواهیم کرد.
 ریختن اسید در رودخانه: به هیچ عنوان چنین چیزی نیست. چون ژئوممبرال است؛ یعنی یک سیستمی است با لایه ضخیم پلاستیکی که برای اسید غیر‌قابل‌نفوذ است. به هیچ عنوان خورندگی هم ندارد. اگر اسید نفوذ داشته باشد اصلا به لحاظ اقتصادی برای‌شان به صرفه نیست. اما روی بحث آلودگی هوا و خردایش مشکل داشتند که ما اخطارهای لازم را دادیم. ۱۰ روز فرصت دادیم که فیلترها و سیلکون‌های‌شان که گرد و غبار محیطی را کم می‌کند، سریعا احداث شود.
 سایت هوبره: ظاهرا دولت قطر نامه‌ای به دولت ایران زده که می‌خواهند مجددا بیایند و کارهای سایت را انجام دهند. با آقای فرماندار هم صحبت و مکاتبه کردیم. قرار شد مشکل نبود آب در سایت را حل کنند. آب منطقه‌ای متولی تامین آب سایت است. منتظر هستیم ببینیم نتیجه مکاتبات چه می‌شود.