چاپ

سه ماه از مفقود شدن محمد پورعلی می‌گذرد
سرنوشت سومین مفقودی امسال مبهم است
 مفقود شدگان دو پرونده دیگر به قتل رسیده‌اند

 پاسارگاد: سرنوشت سومین مفقودی امسال هنوز مشخص نشده و بیش از سه ماه کسی از «محمد پورعلی» خبر ندارد. اولین مفقودی امسال مربوط به زن جوانی بود که جسد سوخته او چند روز بعد در حوالی گدار خانه‌سرخ پیدا شد و با تلاش پلیس قاتل او شناسایی و دستگیر شد. دومین مفقودی امسال هم عباس مکی‌آبادی کارمند بانکی بود که مشخص شد همسرش با یک نفر رابطه داشته و پس از کشتن او‏، فراری شده‌اند. اما سرنوشت سومین مفقودی امسال هنوز روشن نیست و پلیس به دنبال حل معمای گم شدن محمد پورعلی 67 ساله است. مرتضی پسر برادرش به پاسارگاد گفت: سوم تیر‌ماه امسال یکی ‌از هم‌ملکی‌های عمو به ما اعلام کرد که ایشان از 27 خرداد رویت نشده و کسی او را ندیده است. او گفت قرار بوده عمویت 27 خرداد بیاید و برای باغ پسته آب بگیرد ولی خبری از او نشد. ما تا سوم صبر کردیم ولی وقتی پیدایش نشد موضوع را به خانواده اطلاع دادیم. مرتضی ادامه داد: ما به خانه‌اش در بلوار قاآنی رفتیم و دیدیم نیست. باغ‌های پسته عمو در زیدآباد و کاظم‌آباد است. بعد از آن موضوع را به پلیس اطلاع دادیم و اداره آگاهی هم پیگیر موضوع است. عمو از همسرش جدا شده و یک دختر دارد که ازدواج کرده است. ایشان کارمند گل‌گهر بود و چند سالی است بازنشسته شده و تنها زندگی می‌کرد. مرتضی افزود پس از بررسی متوجه شدیم وسیله‌ای گم نشده ولی به نظر می‌رسد صحنه‌سازی شده است. عمو در یک چهار واحدی زندگی می‌کرد ولی وسیله‌هایش جمع شده و در طبقه اول گذاشته شده است. قالی لوله شده و به نظر می‌رسد صحنه‌سازی شده که خودش رفته است. کارت شناسایی، عابر بانک‌ها، سه خط موبایل، عینک و... هم در خانه هستند. وی در پاسخ به این سؤال که شنیده شده مقدار زیادی سکه داخل منزل عمو بوده که الان نیستند گفت: وضع مالی عمو خوب بوده و آن طور که ما اطلاع داریم بیش از 500 سکه در منزل داشته که ما گشتیم و سکه‌ها نیستند. پول نقد نداشته ولی سندهای خانه، ماشین و باغ‌ها هم نیستند. وی ادامه داد؛ پس از آن از حسابش پولی هم برداشت نشده و آخرین برداشت بیست و چهارم خرداد بوده که خودش 200 هزار تومان پول از عابر بانک برداشته است. سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در این رابطه گفت: پرونده فقدان حدود سه ماه است که تشکیل شده و پیگیری هم از سوی برادرزاده‌اش انجام می‌شود. وی ادامه داد؛ فعلا به‌ عنوان یک پرونده فقدان روی آن کار می‌کنیم و تا به امروز هم هیچ‌گونه مدرکی دال بر زنده و یا مرده بودن ایشان نداریم. رییس‌پلیس سیرجان در پاسخ به این سؤال که شایعه‌ای وجود دارد که ایشان در منزل تعداد زیادی سکه طلا داشته است؟ گفت: اطلاع دقیقی در این مورد وجود ندارد. البته موضوع هم یک کلاغ و چهل‌کلاغ می‌شود. ما هم موضوع را پیگیری کردیم ایشان بازنشسته و پولدار بوده و در هر صورت کسی هم از کار ایشان اطلاع دقیقی نداشته است. یعنی همان اقوام درجه یک ایشان هم خیلی اطلاعی نداشتند که چه داشته است.
وی در مورد اینکه چگونه از مفقودی محمد پورعلی مطلع شدید گفت: ایشان یک آدم مقرراتی بوده که اول صبح به باغ می‌رفته و علاقه‌اش این بوده که به باغ سر بزند و کشاورزی کند. چند وقت از او خبری نمی‌شود و برای هم‌ملکی‌هایش سؤال پیش می‌آید که که ایشان کجا رفته و چه شده است. موضوع به گوش اقوامش می‌رسد و برادرزاده‌اش شکایت می‌کند و الان هم برادرزاده پیگیر کارش است. سرهنگ ایران‌نژاد افزود تنها فقدانی که در امسال پیدا نشده و سرانجامش هنوز برای ما مبهم و گنگ مانده، همین پرونده است. دو مورد دیگر قتل بودند و تکلیف‌شان روشن شده است.
وی ادامه داد: امید بر این است که سرنخی و اطلاعاتی از ایشان به دست‌مان برسد. ما موضوع را از طریق پلیس دیگر شهرها هم پیگیری کرده‌ایم.