جمعه, 28 مرداد 1401

هفته‌نامه شماره ۶۹۴| ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

کلاهبرداری 28 میلیون تومانی به بهانه کنسرت شادمهر

 پاسارگاد: از فردی که از طریق ایستاگرام قصد خرید بلیط کنسرت شادمهر عقیلی و تور استانبول را داشت، 28 میلیون تومان کلاهبرداری شد.
فردی از طریق اینستاگرام با یک شرکت گردشگری آشنا شد و سپس از این شرکت بلیط کنسرت شادمهر عقیلی‏، پرواز و هتل استانبول را به مبلغ 28 میلیون تومان برای دو نفر خریداری کرد. این شرکت برای او بلیط جعلی فرستاد و روزی که او و همراهش قصد رفتن به استانبول را داشتند در فرودگاه متوجه تقلبی بودن بلیط‌ها شدند. حالا او به سیرجان آمده و شکایت کرده است.
سرهنگ محمدرضا ایران‌نژاد فرمانده انتظامی سیرجان گفت: این فرد پس از مراجعه به پلیس فتا عنوان کرد: چندی پیش در اینستاگرام با یک شرکت گردشگری آشنا شدم و پس از مشاهده تبلیغات تصمیم گرفتم پرواز، هتل و بلیط کنسرت در استانبول را از این شرکت خریداری کنم. با آنها تماس گرفتم و آنها پس از چند بار صحبت کردن اعتماد مرا جلب کردند و من هم در چهار نوبت مبلغ 28 میلیون تومان را به چند شماره کارت واریز کردم. آنها هم هر دفعه بلیط برای من می‌فرستادند. یعنی بار اول که پول ریختم بلیط هتل و پرواز و بارهای بعد بلیط‌های کنسرت را برایم فرستادند. من هم روز موعود برای سوار شدن به هواپیما به فرودگاه رفتم و در فرودگاه متوجه شدم بلیط‌ها تقلبی است. گوشی هم خاموش بود. فرمانده انتظامی سیرجان گفت: پس از شکایت حساب‌هایی که پول به آنها واریز شده مسدود شده و شناسایی و دستگیری صاحبان آنها هم در حال پیگیری است. سروان مرتضی صفی‌پور رییس پلیس فتای سیرجان هم گفت: خرید از طریق اینستاگرام و تلگرام باید با دقت انجام شود. به گفته‌‌ی وی برای این نوع خرید باید از وجود محل فیزیکی فروش مطمئن شد و بعد خرید انجام شود.