پارلمان اصلاحات از خاتمي عبور نمي‌كند

فارس: مصطفي كواكبيان، دبيركل حزب مردم‌سالاري: «كميته انتخابات را تشكيل داديم و تا اول آبان رييس، دبير و سخنگوي ستاد انتخابات حزب هم معرفي مي‌شوند. اينكه برخي‌ گفته‌اند كه طراحان اوليه پارلمان اصلاحات به دنبال عبور از رييس دولت اصلاحات بوده‌اند، صحيح نيست. ما حتي پيشنهاد كرده بوديم كه رييس شوراي مركزي پارلمان اصلاحات را رييس دولت اصلاحات بر عهده بگيرد. ما منتطر هستيم كه طرح پارلمان اصلاحات اجرايي شود سپس اين موضوعات در آينده مشخص خواهد شد.»

روايت عارف از جلسه با روحاني درباره حصر

اعتماد:محمدرضا عارف گفت: «شخصا در همه نطق‌هايي كه در مجلس انجام داده‌ام، بحث رفع حصر را مطرح كرده‌ام و كارگروهي هم براي اين موضوع تشكيل شد. البته محدوديت‌هايي كه قبلا براي محصورين  بود، كاهش پيدا كرد. براي ديدار با رييس شوراي عالي امنيت ملي تا مدت‌ها منتظر انجام اين ديدار بوديم كه در نهايت انجام شد و در آن ديدار به صراحت گفته شد كه شوراي عالي امنيت ملي بايد براي رفع حصر اقداماتي را انجام دهد؛ هر چند حسن روحانی در آن جلسه گفت از حصر پوسته‌اي بيشتر نمانده است ولي انتظار است كه موضوع رفع حصر را با جديت بيشتري دنبال كند.»

مردم آزادند در هر نقطه‌ای تجمع اعتراضی  برگزار کنند

شرق: لعیا جنیدی، معاون حقوقی رییس‌جمهور، با اشاره به اقدام اخیر هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در ابطال مصوبه دولت درباره تعیین محل مناسب برای برگزاری تجمعات مردمی گفت: «دولت دوازدهم همچنان معتقد است که این مصوبه می‌تواند به روند برگزاری تجمعات مردمی کمک کند». او ادامه  داد: «در حقیقت دیوان عدالت اداری با لغو مصوبه دولت اعلام کرده است که مردم آزادند در هر نقطه‌ای که خواستند تجمعات اعتراضی خود را برگزار کنند».

استفاده از پلیس زن برای دیدار دو تیم ایران و کامبوج

ایسنا: رییس‌پلیس پایتخت با اشاره به دیدار دو تیم ملی فوتبال ایران و کامبوج در ورزشگاه آزادی و حضور بانوان برای تماشای این دیدار، از برنامه‌ریزی تامین امنیت کامل این بازی خبر داد. سردار حسین رحیمی، گفت: پلیس همچون دیگر دیدارها مسئولیت برقراری امنیت این دیدار را بر عهده داشته و امنیت آن را تامین خواهد کرد.د ر این دیدار با توجه به حضور بانوان قطعا جمع زیادی از ماموران پلیس زن برای کنترل امنیتی و تامین امنیت در ورزشگاه حضور خواهند داشت.