فراخوان دومین جشنواره داستان آهن منتشر شد

 پاسارگاد: دومین جشنواره‌ی داستان کوتاه آهن برگزار می‌شود. به گزارش پاسارگاد با توجه به برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین جشنواره‌ی سراسری داستان کوتاه آهن در سال گذشته و دریافت بازخوردهای مثبت از انجمن‌های ادبی کشور، امسال هم روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با همکاری اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی سیرجان تصمیم به برگزاری آن گرفتند تا نام آن در بین جشنواره‌های کشوری به چشم بخورد.
به گزارش دبیرخانه این جشنواره؛ هیئت‌داوران متشکل از رضا زنگی‌آبادی، احمد اکبرپور، محمدعلی رکنی و مجتبا شول‌افشارزاده است.
گفتنی است در موضوع جشنواره نسبت به سال قبل تغییراتی اعمال نشده و هم‌چنان در دو بخش برگزار می‌شود؛ بخش ویژه‌ جشنواره که با رویکرد رونق تولید به دو موضوع «معدن سنگ آهن» و «نگاهی به زندگی کارگران معادن» توجه دارد به اضافه‌ی بخش آزاد که متقاضی بیشتری دارد.
سال گذشته از میان آثار ارسالی ۲۶۰ اثر به دور اول جشنواره راه یافت که در نهایت ۱۵ اثر حایز دریافت جایزه‌ی ادبی آهن شدند.
تقویم برگزاری جشنواره هم از تاریخ انتشار فراخوان تا نیمه‌ی اول بهمن‌ماه ۱۳۹۸ و برگزاری اختتامیه در سیرجان خواهد بود. متقاضیان شرکت در این جشنواره فرصت دارند تا دهم آذرماه ۱۳۹۸ آثار خودشان را به آدرس ایمیل دبیرخانه‌ی جشنواره این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند. به همت روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر جوایز ارزنده‌ای برای برگزیدگان این جشنواره در نظر گرفته شده است. به این ترتیب برگزیده‌ی بخش «معدن سنگ آهن» تندیس جشنواره به همراه سه میلیون تومان جایزه‌ی نقدی، برگزیده‌ی بخش «نگاهی به زندگی کارگران معادن» تندیس جشنواره به همراه دو میلیون تومان جایزه‌ی نقدی، در بخش آزاد هم نفر اول تندیس جشنواره به همراه دو میلیون تومان جایزه‌ی نقدی، نفر دوم تندیس جشنواره به همراه یک میلیون و 500 هزار تومان جایزه‌ی نقدی و نفر سوم هم تندیس جشنواره به همراه یک میلیون تومان جایزه‌ی نقدی دریافت می‌کنند. علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند روزهای کاری هفته از ساعت ۹ تا ۱۴ با شماره‌ی ۰۹۳۵۵۴۰۰۲۰۸ تماس بگیرند.