شناسایی سه هزار نامزد احتمالی در انتخابات مجلس

خبرآنلاین: معاون سیاسی وزارت کشور گفت: سه هزار نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی براساس رصد و ارزیابی مسئولان ستاد انتخابات استان‌ها شناسایی شدند. جمال عرف با بیان اینکه وعده‌های انتخاباتی غیرکارشناسی خط قرمز وزارت کشور است و نامزدها از بیان وعده‌های غیرقانونی اجتناب کنند، گفت: وعده تقسیمات کشوری خط قرمز وزارت کشور است و در زمان تعیین صلاحیت نامزدها، خطاهای نامزدهای احتمالی بررسی می شود. اجرای طرح تقسیمات کشوری نیازمند اقدام‌های کارشناسی است و نامزدهای احتمالی در چارچوب وظایف و اختیارها می توانند اظهارنظر کنند.

اصلاحات هزينه رد صلاحيت‌ها را نخواهد داد

اعتماد:جواد امام، مديرعامل بنياد باران گفت: تاكيد آقاي خاتمي بر اين است كه اصلاح‌طلبان تحت هيچ شرايطي تصميمي براي تحريم انتخابات ندارند، اما شركت در انتخابات لزوما به اين معني نيست كه اصلاحات در هر شرايطي خود را مقيد به ارايه ليست انتخاباتي بداند. يعني شركت در انتخابات‌مان محدود به اين نيست كه فقط تاييد صلاحيت‌شده‌هاي شوراي نگهبان را در ليست‌مان بگذاريم. ديگر قرار نيست افرادي را از جريان رقيب در ليست‌مان جاي دهيم و از مردم بخواهيم راي بدهند.

صداوسيما ماهرانه چهره‌اي وارونه از واقعيت نشان مي‌دهد

ایرنا: محمود صادقي، نماينده مردم تهران در مجلس گفت: «جمهوري اسلامي برمبناي مشاركت عموم مردم شكل گرفته است و براساس قانون اساسي همه ‌چيز بايد با مشاركت فعال آحاد مردم انتخاب شود. قهر با صندوق‌هاي راي راهبرد خوبي براي بيان نگراني از وضعيت سياسي جامعه نيست، بلكه بايد از تمامي ظرفيت‌هاي موجود بهترين استفاده را برد. از نظر قانون اساسي تمامي اركان نظام بايد با آراي عمومي مردم انتخاب شوند.»

۴۹ زائر در عراق فوت شده‌اند

خبرفوری: رییس ستاد مرکزی اربعین گفت: وضعیت مرز‌ها نسبت به دو روز پیش آرام‌تر است و تردد‌ها تقریبا به آسانی انجام می‌شود. از اول محرم ۳ میلیون زائر به عراق رفته‌اند که یک میلیون نفر به کشور بازگشته‌اند و در حال حاضر ۲ میلیون نفر در عراق هستند. وی ادامه داد: ۴۹ زائر در عراق فوت شده‌اند که ۲۹ نفراز این تعداد در حوادث رانندگی فوت کرده اند. ۵۱ زائر در بیمارستان‌های عراق بستری هستند. ۲۱۸ زائر به بیمارستان‌های ایران منتقل شده‌اند و در داخل کشور هم حوادثی داشته‌ایم.