آمار ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی
44 نفر از سیرجان و بردسیر در صف بهارستان

 پاسارگاد
پرونده ثبت‌نام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی عصر شنبه بسته شد.
به گزارش ایسنا، ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور و همچنین سفارتخانه‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی‌­های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از ساعت هشت صبح روز یک‌شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ با دستور عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور خطاب به استانداران و فرمانداران آغاز شد و ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۶ آذر با ثبت‌نام ۱۳ هزار و ۸۹۶ نفر (۱۶۰۵ زن و ۱۲۲۹۱ مرد) در سراسر کشور  پایان یافت.  رییس ستاد انتخابات استان کرمان هم  با اشاره به آخرین آمار ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم در استان کرمان اظهار کرد: ۳۵۷ نفر در سطح استان کرمان برای این دوره انتخابات مجلس ثبت نام کردند که ۳۱۲ نفر آنها مرد و ۴۵ نفر زن بودند که با این حساب ۱۳ درصد ثبت نامی ها را بانوان و ۸۷ درصد را مردان تشکیل داده‌اند.
«محمدصادق بصیری» صبح ۱۷ آذرماه در نشست خبری جمع‌بندی ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یادهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان کرمان گفت: فرآیند ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان کرمان به نحو مطلوبی انجام شد.
وی با یادآوری زمان آغاز ثبت‌نام داوطلبان، عنوان کرد: در استان کرمان در ۹ فرمانداری برای ۱۰ کرسی مجلس ثبت‌نام داوطلبان انتخاباتی صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه در این دوره حضور زنان یک درصد نسبت به دوره قبل (دوره دهم مجلس شورای اسلامی) افزایش داشته است، ادامه داد: در این دوره یک درصد شاخص تحصیلات عالی (دکترا) کاندیداها افزایش داشته و این عدد به حدود ۱۸ درصد رسیده است. همچنین از نظر ترکیب سنی نیز میانگین سن جوان‌ها بیشتر است و پیرترین افرادی در این دوره شرکت داشتند، نیم درصد از داوطلبان را شامل می‌شوند.  بصیری با بیان این مطلب که ۶ روز برای تشکیل هیئت‌های اجرایی انتخابات در فرمانداری‌های استان فرصت داشتیم، تصریح کرد:  برای هیئت‌های اجرایی طبق مواد ۳۱ و ۳۲ قانون انتخابات، ۳۰ نفر از معتمدان اقشار مختلف از طرف فرمانداری‌ها برای انتخاب ۸ عضو اصلی و ۵ عضو علی‌البدل معرفی شدند. بررسی صلاحیت داوطلبان ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ظرف ۱۰ روز باید انجام شود که ۲۶ آذرماه این مهلت به پایان خواهد رسید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در تشریح جزییات ثبت‌نامی‌های ۹ حوزه انتخابیه استان کرمان ادامه داد: در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه ۲۶ نفر مرد، حوزه انتخابیه بم، نرماشیر، فهرج و ریگان ۲۸ نفر که ۲۵ مرد و ۳ زن، حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد ۲۰ نفر که ۱۹ نفر مرد و یک زن، حوزه انتخابیه رفسنجان و انار ۴۵ نفر که ۳۸ نفر مرد و ۷ نفر زن، حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان ۳۵ نفر که ۳۰ نفر مرد و ۵ نفر زن، حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر ۴۴ نفر که ۳۷ نفر مرد و ۷ نفر زن، حوزه انتخابیه شهربابک ۲۹ نفر که ۲۷ نفر مرد و ۲ نفر زن، حوزه انتخابیه کرمان و راور ۱۰۸ نفر که ۸۸ نفر مرد و ۲۰ نفر زن و حوزه انتخابیه کهنوج، فاریاب، قلعه‌گنج و رودبار ۲۲ نفر مرد ثبت‌نام کرده‌اند.
رییس ستاد انتخابات استان کرمان در پایان با بیان این مطلب که «مجید انصاری» برای حوزه انتخابیه کرمان و راور ثبت‌نام نکرده است، خاطرنشان کرد: در این دوره آقای «حسین امیری خامکانی» نماینده فعلی زرند و کوهبنان ثبت‌نام نکردند و بقیه ۸ نماینده فعلی استان برای این دوره ثبت نام کردند.
به گزارش سایت فرمانداری سیرجان، سرپرست فرمانداری شهرستان سیرجان در پایان روز شنبه در هفتمین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت  : فرآیند ثبت‌نام داوطلبان از ساعت ۹ صبح یکشنبه 10 آذر ماه همزمان در وزارت کشور و فرمانداری‎های سراسر کشور در شهرستان سیرجان آغاز شد که داوطلبان نمایندگی این دوره از انتخابات تا دقایق پایانی ۱۶ آذر  برای ثبت‌نام در این رویداد سیاسی به محل ستاد انتخابات فرمانداری ویژه شهرستان سیرجان مراجعه کردند.
سهراب بهاالدینی افزود: با گذشت هفت روز از ثبت‌نام نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان سیرجان و بردسیر  46 داوطلب به ستاد انتخابات شهرستان در محل فرمانداری مراجعه کردند و 44 نفر ثبت نام کردند.
سرپرست فرمانداری سیرجان اذعان داشت: از داوطلبانی که برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کرده اند 7نفر خانم و 37 نفر آقا هستند.
 وی درخصوص مدارک تحصیلی داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم گفت: 7نفر از ثبت‌نام‌کنندگان دارای مدرک دکترا، 32نفر فوق‌لیسانس، 3نفر لیسانس که مدارک آنها معادل‌سازی شده است و 1نفر دارای مدرک حوزوی  است. بها الدینی در پایان گفت: از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم دونفر سابقه نمایندگی مجلس را دارند.
گفتنی‌ست ازحوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر 44 نفر ثبت‌نام کردند. این تعداد در فاصله سنی 31تا 69 سال هستند. یک نفر در دهه 20، یک نفر در دهه 30، 8 نفر در دهه 40، 12 نفر در دهه 50، 21 نفر در دهه 60 ثبت‌نام کرده‌اند. بیشترین فراوانی را متولدین دهه 60 دارند.  سید احمد حسینی متولد  1329 بزرگ‌ترین و عباس خواجویی‌سیرجانی  متولد سال 1368 کوچک‌ترین فرد ثبت‌نامی است.