یکشنبه, 07 آذر 1400

هفته‌نامه شماره ۶۷۸ | ۱ آذر ۱۴۰۰

چه کسی مسئول خون‌های ریخته شده است؟

آفتاب: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با استناد به قانون به کارگیری سلاح در موارد ضروری، گفت: ماموران انتظامی برای اعاده نظم و کنترل شورش‌هایی که بدون به کارگیری سلاح قابل مهار نیست، باید قبل از به کارگیری سلاح از وسایل دیگری استفاده کنند و اگر آن وسایل موثر نباشد در وهله‌ بعد از سلاح استفاده کند.محمود صادقی خطاب به وزیر کشور، اظهار کرد: چرا به حافظان نظم و امنیت آموزش و تجهیزات لازم برای کنترل ناآرامی‌ها داده نمی‌شود؟ چه کسی مسئول خون‌های ریخته شده است؟ آیا مسئولیت اظهارات فرماندار شهر قدس را می‌پذیرید؟

اسمت را خط بزن

پاسارگاد:محسن اسدی؛ عضو سابق شورا می‌گوید به وی گفته شده باید از حضور در انتخابات منصرف شود. دلیل این توصیه که گویا از سوی رییس هیات نظارت عنوان شده، عدم استعفای محسن اسدی از «علی‌البدلی شورا» است. این درحالی‌ست که علی‌البدلی شورا جزو مناصب و مشاغل نیست و در تبصره 1 ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و عناوین همطراز با عناوین مذکور در بندهای الف و ب این ماده هیچ نامی از علی‌البدلی شورا نیامده است.  اسدی گفت: در همین رابطه با سهراب بهاالدینی؛ سرپرست فرمانداری نیز نامه‌نگاری داشته اما هنوز از تصمیم نهایی خبری نیست.

خدامی رییس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای‌شهر شد

پاسارگاد: حسن خدامی رییس کمیسیون فرهنگی شورای‌شهر شد. در جریان برگزاری جلسه کمیسیون فرهنگی ورزشی شورا «حسن خدامی‌پور» به عنوان رییس جدید این کمیسیون انتخاب شد. خدامی‌پور  نایب‌رییس شورای شهر سیرجان  و عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان جانشین ابوذر زینلی شد  و زینلی مسئولیت کمیسیون املاک را بر عهده گرفته است.

ورود دستگاه‌هاي امنيتي به دانشگاه آسيب‌زاست

اعتماد: طيبه سياوشي، نماينده مردم تهران در مجلس: «دانشجويان در سني قرار دارند كه بيشترين هيجانات را دارند و آن شور جواني آنها موجب مي‌شود كه بخواهند به مباحث مختلف ورود كنند. دانشجويان به مناسبت‌هاي مختلف در فضاي دانشگاه ممكن است اعتراضاتي را به پا كنند. خيلي خوب است كه مسایل مربوط به اين اعتراضات توسط خود مدير دانشگاه مورد رسيدگي قرار گيرد. سپردن اين موضوع به دستگاه‌هاي امنيتي و ورود دستگاه‌هاي امنيتي به دانشگاه اگرچه كاهش داشته ولي در هر حال آسيبي جدي به فعاليت‌هاي دانشجويي وارد مي‌كند