ترانه‌های قدیمی در سالن فردوسی

 پاسارگاد: تئاتر ترانه‌های قدیمی کاری از گروه باران از روز بیست‌و‌سوم آذرماه با وقفه‌ای سه‌روزه روی صحنه رفته و تا سوم دی‌ماه ادامه دارد. حامد سالاری کارگردان این نمایش به پاسارگاد گفت: مدت‌ها بود دغدغه این را داشتم که یک تئاتر را روی صحنه ببرم که مشکلات جامعه امروز را به نمایش بگذارد. این متن را فاطمه ایران‌نژاد به من معرفی کرد و من مصمم شدم که این نمایش را اجرا کنم.
سالاری ادامه داد: این اثر یک موسیقی نمایش است که از سوی خود نویسنده محمد رحمانیان در سال ۹۲ در تهران به روی صحنه رفته است. بنده هنوز آن اجرا را ندیده‌ام و بعد از اجراهای عموم فیلم این اجرا را نگاه خواهم کرد.
وی گفت: تمرین این نمایش را از دی‌ماه سال قبل و بعد از گرفتن مجوز از نویسنده و اجازه انجمن نمایش سیرجان شروع کردیم.بعد از چندین بار بازیگر عوض کردن بالاخره تیم اجرایی آماده شد و از خرداد امسال بعد از بازبینی از سوی شوری نظارت بر نمایش مجوز اجرای عموم را دریافت کردیم.
وی در مورد تاخیر در اجرا گفت: به‌علت نبود سالن اجرا و بعد از آن ایام محرم و صفر و بعد هم جشنواره تئاتر استان موفق شدیم در تاریخ ۱۶ آذر ماه بعد از تمام سختی‌ها و مشکلات در تالار فردوسی به روی صحنه برویم. بعد از سه شب اجرا این اثر به مدت سه روز لغو شد و دوباره اجرا را از روز شنبه همین هفته مجددا شروع کردیم و تا سوم دی‌ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ اجرا می‌کنیم. وی گفت: ترانه‌های قدیمی از تعدادی قطعات کوتاه نمایشی درباره تهران و مردم این شهر تشکیل شده که به نوعی تیاتر موزیکال با بهره‌‌گیری از ترانه‌های قدیمی ایرانی محسوب می‌شود و پاساژ‌های نمایشی وصل‌کننده قطعات اثر به یکدیگر هستند.
علی بیگلری دستیار کارگردان و فاطمه ایران‌نژاد، علی بیگلری، سجاد حمزه‌نژاد، حامد سالاری، زهرا سالاری، مینا محسنی‌نسب و پرنیان مرادی در این نمایش بازی می‌کنند.
معین نورمندی تنظیم کننده و نوازنده سنتور، علی بیگلری خواننده، امیرحسین شهسواری نوازنده پیانو، مهران رهنما نوازنده تنبک، یزدان افاضاتی نوازنده ویولن، مریم سلیمانی نوازنده سه‌تار، مینا محسنی و فاطمه شهسواری همخوان هستند. در این نمایش هدیه بدرالدینی منشی صحنه، حمید شهبا، حجت کریمی نورپرداز، مریم سالارمحمدی و شقایق سپهوندی مدیر سالن، فاطمه ایران‌نژاد طراح گریم، ضحی دلاوری انیمیشن خطی، حامد سالاری پوستر، بهاره معینی عکاس و مریم ساسان و زهرا سالاری ساخت تیزر را بر عهده داشتند.