مشاور روابط‌عمومی استانداری به خواسته مردم برای روشن شدن دلیل حادثه تشییع سردار سلیمانی واکنش نشان داد:
همدیگر را متهم کنیم مشکلی حل نمی‌شود

 گروه خبر
کشته و زخمی شدن نزدیک به 300 نفر در مراسم تشییع سردار سلیمانی اندوه بزرگی را بر غم شهادت افزود. در گروه‌های فضای مجازی انگشت اتهام به سمت مسئولان استان و به‌خصوص استاندار کرمان گرفته شد عباس تقی‌زاده مشاور استاندار در امور رسانه و روابط‌عمومی در گفت‌وگو با پاسارگاد پیرامون اتفاق‌های آن روز و اقدامات استانداری کرمان توضیحاتی ارایه کرد.
 مسئولیت برگزاری مراسم تشییع سردار سلیمانی بر عهده چه نهادی بود؟
تا آنجایی که من اطلاع دارم برای مراسم تشییع یک ستادی تشکیل شده که رییس ستاد سردار ابوحمزه‏، جانشین ستاد سردار مطهری، دبیر ستاد آقای صدفی، مسئول اطلاع‌رسانی ستاد هم آقای علی‌رمضانی مدیرکل صدا وسیمای کرمان بودند. این ستاد از چندین کمیته تشکیل شده بود که کمیته‌ها هر کدام متناسب با شرح وظایفی که داشتند کارهایی را انجام می‌دادند.
 استانداری در این مراسم کاره‌ای نبود؟
چرا مثلا آقای وفایی سرپرست معاونت توسعه مدیریت‌و منابع استانداری مسئول کمیته پشتیبانی ستاد برگزاری مراسم بودند. کارهای پشتیبانی و امکانات و تجهیزاتی را که نیاز داشتند فراهم می‌کردند.
 مشخص شده این حادثه به چه دلیل اتفاق افتاده است؟
نه هنوز مشخص نشده است. چیزی که مشخص است اینکه حادثه به دلیل ازدحام جمعیت رخ داده ولی باید بررسی شود. هم تصاویر دوربین‌ها و هم مصاحبه با شاهدان عینی انجام شود تا جزئیات مشخص شود.
 می‌گویند وقتی ماشین حمل شهیدان به میدان آزادی رسیده، ازدحام شده و جمعیت فشرده شده و این حادثه رخ داده است.
همه این مسایل را ما هم شنیدیم. من مسئول تایید کردن یا نکردن آن نیستم ولی باید بررسی شود. وقتی این اتفاق افتاد در استانداری شورای تامین تشکیل شد و بعد از آن با مصوبه این شورا کمیسیونی به عنوان رسیدگی به وضعیت مصدومان و متوفیان مراسم تشییع شکل گرفت. این کمیسیون مصوب کرد که در رابطه با آمار متوفیات، پزشکی قانونی و مصدومان اورژانس کرمان اطلاع‌رسانی کنند. مسئولان، رسیدگی به وضعیت مصدومان را در برنامه خود قرار دادند. وزیر بهداشت هم در کرمان بود و دانشگاه علوم پزشکی موظف شد کلیه خدمات و امکانات را به کار بگیرد تا مصدومان حادثه رایگان درمان شوند و بهبودی حاصل شود و هر خدماتی که نیاز دارند در اختیارشان قرار بگیرد.
برای اینکه پیکر عزیز جان‌باختگان را منتقل کنند به آمبولانس نیاز بود که در همه موارد با خانواده‌ها همکاری شد. عصر همان روز آقای استاندار در بیمارستان شفا از تعدادی از مصدومان بستری شده عیادت کردند. امروز شنبه از ساعت 9 تا 11 استاندار، امام‌جمعه، فرمانده انتظامی، مدیر‌کل صدا وسیما، جانشین سپاه و تعداد دیگری از مسئولان در شهر کرمان به خانواده متوفیان سر زدند و این حضور ادامه دارد. در شهرهای دیگر استان فرمانداران و مسئولان استان به آنها سر زدند و دستور داده شده که به امور آنها رسیدگی شود.
 مقصر و مسبب بروز این حادثه مشخص شده است؟
اینکه چه عواملی باعث این اتفاق بوده هنوز به شکل دقیق مشخص نشده است. ولی هم در استان و هم مقامات کشوری موضوع در دست بررسی است و هر زمان که مشخص شود نتیجه آن به اطلاع عموم خواهد رسید.
 پس از این حادثه نقدهای زیادی به استاندار شد و سوء مدیریت ایشان عامل حادثه‌ معرفی شده است و اینکه چرا ایشان عذرخواهی نکرده است.
همان روز پیام تسلیت استاندار کرمان منتشر شد. در زمانی که یک اتفاق ناگوار می‌افتد طبیعی است که افکار عمومی توقعاتی دارد و ما باید به افکار عمومی احترام بگذاریم. وقتی هنوز بررسی انجام نشده و مشخص نیست که چه روندی رخ داده باید صبر کرد. این اتفاق مصیبت فقدان سردار سلیمانی و سردار پور‌جعفری را برای ما مضاعف کرد. همه واقعا از این اتفاق متاثر هستند. اما برای اینکه بدانیم چه مسئله‌ای رخ داده. باید صبر کرد تا نتیجه بررسی‌ها مشخص شود. اگر ما انگشت اتهام را به سوی همدیگر بگیریم و همدیگر را متهم کنیم مشکلی حل نمی‌‌شود. باید اجازه بدهیم که در یک فضای آرام و با سرعت بررسی‌ها انجام و نتیجه مشخص شود. به هر حال این یک امر طبیعی است که افکار عمومی حساس بشود 60 نفر جانشان را از دست دادند انتظار دارند که بررسی شود و چند‌و‌چون آن مشخص شود. این موضوع مطالبه به حقی است که مردم دارند و امیدواریم سریع‌تر انجام شود.