جمعه, 10 تیر 1401

هفته‌نامه شماره ۶۹۴| ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان خبر داد:
افزایش ساعات آموزشی کلاس‌های مشاوره هنگام ازدواج

 پاسارگاد: معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: به منظور ارتقا و بهبود کیفیت خدمات هنگام ازدواج کلاس‌های آموزشی مشاوره هنگام ازدواج از 2 ساعت به 6 ساعت افزایش یافت.
دکتر محمد موقری‌پور افزود: این آموزش‌ها با همکاری دستگاه‌های مرتبط در چهار قالب بهداشت و سلامت جنسی، اخلاق و احکام خانواده، حقوق خانواده در راستای برخورداری از مهارت‌ها و توانمندی‌های بیشتر برای آغاز و ادامه زندگی مشترک، هنگام ازدواج در دو روز به مزدوجین ارایه می‌شود. وی در تشریح این برنامه ادامه داد: زوجین با در دست داشتن معرفی‌نامه محضر به آزمایشگاه مرکزی واقع در خیابان انقلاب، مرکز بهداشتی درمانی ولی‌عصر (عج) مراجعه نموده و جهت انجام نمونه‌گیری خون، ادرار و... نام‌نویسی می‌کنند. بعد از انجام نمونه‌گیری‌ها زوجین به مراکز بهداشتی درمانی سینا واقع در چهارراه فرهنگ ابتدای خیابان امیرکبیر مراجعه و ضمن تکمیل پرسشنامه ژنتیک و تشکیل پرونده سلامت الکترونیک و واکسیناسیون، برای کلاس‌های آموزش و مشاوره نام‌نویسی می‌کنند. دکتر موقری‌پور اظهار کرد: کلاس چهارگانه آموزش بهداشت و سلامت جنسی، اخلاق و احکام، حقوق، مشاوره و روان‌شناسی خانواده در روز دوم و بعد از اعلام نتایج نهایی آزمایشات برگزار می‌شود. کلیه زوجین ملزم به شرکت در این کلاس‌ها هستند. صدور گواهی دوره آموزشی زوجین منوط به گذراندن کلاس‌های چهارگانه خواهد بود و با ارایه این گواهینامه به محضر زوجین قادر هستند که عقدنامه و سند ازدواج خود را از دفاتر رسمی ثبت ازدواج تحویل بگیرند.
لازم به ذکر است است شروع کلاس‌های 6 ساعته مشاوره قبل و هنگام ازدواج از 13 بهمن‌ماه در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه در پایگاه بهداشتی سینا و روز‌های زوج انجام آزمایشات در مرکز ولی‌عصر صورت می‌گیرد و لازم است که مزدوجین برای گذراندن دوره‌های آموزشی مذکور قبل از ازدواج وقت کافی بگذارند.