جمعه, 10 تیر 1401

هفته‌نامه شماره ۶۹۴| ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

برگزاری مسابقه 10 قدم تا شهر نمونه ترافیکی

 گروه‌خبر: به زودی مسابقه «10 قدم تا شهر نمونه ترافیکی» با هدف جلب توجه و مشارکت مردم نسبت به معضلات ترافیکی برگزار خواهد شد. سرهنگ امین پاک‌ایزدی؛ فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان سیرجان با بیان این جمله افزود: «بدون شک حل مشکلات ترافیکی جز با مشارکت عمومی امکان‌پذیر نیست. در همین راستا به زودی مسابقه‌ای تحت عنوان «10 قدم تا شهر نمونه ترافیکی» در سیرجان برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این مسابقه فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت عمومی برای رفع معضلات ترافیکی است.
پاک‌ایزدی در تشریح روند این مسابقه گفت: «این مسابقه در 10 مرحله و هر بار به مدت یک ماه برگزار خواهد شد. شرایط مسابقه بدین صورت است که هر کدام از شهروندان، یکی از مشکلات ترافیکی شهر را که به نظرشان مهم‌تر است، انتخاب کرده و توسط پیامک به سامانه معرفی شده ارسال می‌کنند. در پایان ماه، نظرات مردمی بررسی و مشکلی که بیشترین اشاره را داشته در اولویت کاری پلیس راهنمایی و رانندگی قرار خواهد گرفت. به عبارت دیگر مردم به ما دستور می‌دهند که اولویت ما در برخورد با معضلات ترفیکی کدام مورد باشد. البته این به معنای فراموش کردن سایر مشکلات نیست بلکه به مشکل مورد اشاره مردم، توجه بیشتری خواهد شد.» فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به این‌که این ابتکار برای اولین بار در کشور و در سیرجان اجرا خواهد شد، افزود: «در انتهای هر ماه و با مشخص شدن مشکلی که بیشترین تعداد پیامک را داشته، بین شهروندانی که به آن مشکل اشاره کرده‌اند قرعه‌کشی شده و به پنج نفری که به قید قرعه انتخاب خواهند شد، جوایز نفیسی از سوی شهرداری اهدا می‌گردد.» پاک‌ایزدی در ادامه گفت: «با پایان هر ماه، مسابقه جدیدی برای مشکل بعدی ترافیکی شروع خواهد شد و این روند طی 10 ماه ادامه خواهد داشت و بدین طریق 10 گام برای رسیدن به شهر نمونه ترافیکی با مشارکت و انتخاب عمومی برداشته خواهد شد.» قابل ذکر است بیلبوردهای این مسابقه از اوایل هفته آینده در تعدادی از میادین و معابر پرتردد عمومی نصب خواهد شد و پس از آن شهروندان می‌توانند از طریق پیامک به سامانه 10000000011شهرداری و تنها با ذکر عنوان مشکل ترافیکی مورد نظر، به طور مثال عبور از چراغ قرمز، سرعت غیرمجاز، تخلفات ساکن و نظایر آن و افزودن نام و نام خانودگی در انتهای پیامک، در این مسابقه شرکت کنند. همچنین شهروندان باید از توضیح یا تشریح مشکل ترافیکی در پیامک خودداری کرده و تنها به ذکر مشکل و نام و نام خانوادگی خود بسنده کنند.
سرهنگ پاک‌ایزدی در انتها با تاکید بر اهمیت کار فرهنگی، از برگزاری یک همایش بزرگ فرهنگی برای موتورسواران در آینده نزدیک خبر داد.