‌گفت‌وگوی پاسارگاد با مدیرعامل باشگاه گل‌گهر
دنبال این صندلی هستند

 ناصرصبحی
روز پنج‌شنبه، باشگاه فرهنگی‌ورزشی گل‌گهر از خبرنگاران جهت بازدید از امکانات مجموعه ورزشی این باشگاه و شرکت در نشست خبری مدیرعامل و سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر دعوت کرد.
بخش اول این دعوت، شامل بازدید از زمین چمن و سالن‌های فوتسال، شنا، کشتی، ژیمناستیک، ورزش‌های هوازی، بدن‌سازی، کلینیک پزشکی و... بود. بنا به گفته رسول عرب‌زاده؛ سرپرست مجموعه ورزشی اکثر این سالن‌ها علاوه بر ورزشکاران گل‌گهری در اختیار هیئت‌های ورزشی برای استفاده عمومی نیز قرار داده می‌شود. عرب‌زاده با اشاره به این‌که استادیوم برای ورزش‌های کارگری ساخته شده بود، از افزایش صندلی‌ها برای رسیدن به استانداردهای لیگ برتر خبر داد. وی همچنین با اشاره به حذف زمین چمن مصنوعی از کشت چمن استاندارد گفت. چمنی که برای آن سیستم گرمایش از کف تعبیه شده. اسکوربورد نصب شده در ابعاد 5 در 9 متر مربع یکی از بزرگترین‌ اسکوربوردهای ایران است. همچنین در این سیستم آب‌ باران به صورت زه‌کش به موتورخانه مرکزی رفته، بازیافت و گرم شده و دوباره استفاده می‌شود. برآورد هزینه برای زمین چمن حدود 3 میلیارد تومان، 12 میلیارد برای سکوها و یک و میلیارد و 100 میلیون تومان هم برای اسکوربورد است. پیش از لیگ برتر و برای این مجموعه 45 میلیارد تومان هزینه ساخت و 20 میلیارد برای تجهیز هزینه شده است. نکته قابل تحسین در توسعه این مجموعه بنا بر اظهارات علیرضا پوررضاقلی؛ مسئول روابط عمومی باشگاه در نظر گرفته شدن سکوهایی برای معلولان است تا ایشان نیز بتوانند با حضور در ورزشگاه، بازی‌های سال آینده را تماشا کنند.
 بخش دوم: نشست خبری
پس از پایان نشست خبری مدیرعامل باشگاه و سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر با خبرنگاران برگزار شد. نشستی که که حدود یک ساعت آن به صحبت‌های محمد جواهری؛ مدیرعامل باشگاه اختصاص یافت. سخنان جواهری از ب ورزش کارگری به عنوان اولویت اول شرکت گل‌گهر آغاز شد و بیشتر روی ارایه کارنامه جواهری و اقدامات او در صندلی مدیرعاملی باشگاه متمرکز گردید. در ادامه نوبت به خبرنگاران رسید تا پرسش‌های خود را مطرح کنند. زمان اندک هر خبرنگار برای طرح پرسش و تجمیع پرسش‌ها و پاسخگویی یک باره به آن‌ها که موجب می‌شد از چالشی بودن جلسه کاسته شود، از جمله نقاط ضعف این نشست بود. بنابراین پاسارگاد در اعتراض به این شیوه، بدون طرح پرسش در جلسه، تقاضا کرد تا در پایان نشست، گفت‌وگویی اختصاصی با جواهری داشته باشد که با استقبال و موافقت وی روبه‌رو شد.
 نام این جلسه، نشست خبری با مدیرعامل گل‌گهر بود اما سخنان شما طی جلسه، بیشتر شبیه دفاعیه شخصی بود و مدت زیادی را صرفا در مورد سابقه خودتان در فوتبال صحبت کردید. به نحوی که تصور کردم شاید قصد کنارگذاشتن شما را دارند اما بعد یکی از حاضران خبر از کاندیداتوری شما برای هیئت‌رییسه فدراسیون فوتبال داد. کدام‌یک از این موارد حقیقت جلسه امروز بود؟
در مورد موضوع مطرح شدن نام من برای هیئت‌رییسه فدراسیون فوتبال هنوز مرحله اول است و شاید اصلا من ثبت‌نام هم نکنم. این در حد یک ایده است که بتوانیم با توجه به تعداد تیم‌هایی که در لیگ‌های مختلف و زیرساخت‌های خوبی که داریم و یک باشگاه منظم هستیم، یک کرسی در فدراسیون فوتبال داشته باشیم. این نشست هیچ ربطی به این‌که آیا برای انتخابات هیئت‌رییسه فدراسیون فوتبال ثبت‌نام بکنم یا نکنم، ندارد. در حال حاضر (روز پنج‌شنبه) فقط دو روز مانده و هنوز ثبت‌نام نکردم. ما کارهای خیلی خوبی را بعد از صعود به لیگ برتر، در مجموعه ورزشی گل‌گهر شروع کردیم و این موارد را تاکنون جایی گزارش نداده بودیم. این‌ طور نبوده که بخواهیم با این قضیه برای خودمان گزارش عملکردی درست کرده باشیم.
اهالی رسانه شاکی بودند که چرا ما از رسانه‌ها فاصله گرفتیم و چرا کمتر نشست خبری برگزار می‌کنیم. هرچند آن‌قدر حجم کار در لیگ برتر، چالش‌ها و حاشیه‌ها زیاد است که باور کنید کمبود وقت و عدم تمرکز باعث شد ما در این حوزه مهم و تاثیرگذار جلسه نداشته باشیم.
 دلیل حضور خبرنگاران کرمانی در جلسه چه بود؟
به این دلیل از خبرنگاران کرمانی دعوت کردیم که آن‌ها هم اخبار تیم را پوشش می‌دهند و سوال‌هایی دارند. بالاخره امروز ما نماینده استان کرمان در لیگ برتر هستیم.
 شایعه‌های زیادی در مورد دسته‌بندی‌ها و افرادی وجود دارد که به نوعی به دنبال رسیدن به صندلی مدیرعاملی باشگاه هستند. این جلسه ربطی به این مسایل نداشت؟
نه. در جلسه هم عنوان کردم از روزی که مدیرعامل شدم، خودم را آماده رفتن کردم. من هم شنیده‌ام که برخی در حال تلاش برای رسیدن به این صندلی هستند. نه برای گروه‌های سیرجانی که در پایتخت و جاهای دیگر در حال تلاش هستند که مدیرعاملی یک تیم لیگ‌برتری را بگیرند. شاید جاهایی خیلی مهم‌تر و تاثیرگذارتر از سیرجان، به دنبال این کرسی باشند ولی برای من مهم نیست. من وجدان دارم و به عنوان یک فوتبالیست و کسی که رده به رده را پشت سر گذاشته‌ام، به صندلی مدیرعاملی باشگاه رسیده‌ام. در این پنج سالی که مدیرعامل بودم، تمام تلاشم رساندن گل‌گهر و مردم سیرجان به جایگاه شایسته آن‌هاست. در مورد این‌که موفق بودم یا نه، مردم باید قضاوت کنند باید بپذیریم به یک سطح و رقابت حرفه‌ای رسیدیم ولی به موازات حضور در لیگ برتر، خیلی از حوزه‌های‌مان رشد نکردند که یکی از آن‌ها همین حوزه رسانه است. فقط به خاطر این‌که رسانه‌های داخلی‌مان رقابت می‌کنند که زودتر خبر را منتشر کنند، بازیکن خوب و باکیفتی از دست ما پرید یا گاه ما اخبار زرد تیم رقیب را علیه تیم گل‌گهر منعکس می‌کنیم. بی‌خبر از این‌که ماهیت این خبر برای جنگ رسانه‌ای است. هدفش تخریبی است. ما چون حرفه‌ای نیستیم و تشخیص نمی‌دهیم که جنگ رسانه‌ای است، بلندگوی آن‌ها می‌شویم و خبر را منعکس می‌کنیم که متاسفانه در برخی مواقع اثر خودش را هم گذاشته.
 یکی از دلایل می‌تواند این باشد که مدیرعامل باشگاه بعد از چندین ماه از شروع لیگ، با خبرنگاران شهرش جلسه گذاشته.
این ایراد کاملا وارد است. روزی که تیم به لیگ برتر رفت و بعد از این‌که مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تغییر کرد، هم به هیئت مدیره باشگاه و هم مدیران ارشد شرکت اعلام کردم هر مدیرعاملی حق دارد گزینه‌هایی را به کار بگیرد که با او همسو و هماهنگ‌تر باشد. رسما اعلام کردم استعفا می‌دهم و این کار را کردم اما با استعفایم مخالفت کردند. این اتفاق دو یا سه مرتبه دیگر هم افتاد.
 من برعکس شما معتقدم کار رسانه دسترسی به اطلاعات و انتشار سریع آن برای مردم است. اگر خبری درز پیدا کرده، مشکل از باشگاه بوده و نه رسانه.
در جلسه امروز اصلا به بچه‌های رسانه انتقاد نکردم. من با تیم مدیریتی باشگاه بودم. داشتم به آن‌ها اعلام می‌کردم ما هستیم که نباید اخبار محرمانه باشگاه را صرفا برای این‌که نشان دهیم فرد مطلع هستیم، در اختیار رسانه بگذاریم. دانستن حق رسانه است. بگذارید قرارداد مثلا پاتوسی منعقد شود و بعد در اختیار رسانه بگذارید. شاید اگر ما هوشیارتر و با درایت بیشتری عمل می‌کردیم، چه بسا یک بازیکن خوب را از دست نمی‌دادیم.
 می‌خواستم سوالی در مورد خبر مذاکرات پیوستن محسن ایران‌نژاد؛ بازیکن آرمان‌گهر به گل‌گهر بپرسم که این مذاکرات موجب دلخوری هم شده بود.
من خبر مذاکره با آقای ایران‌نژاد را تکذیب می‌کنم. ما دوستیم و رفت‌و‌آمد خانوادگی داریم. محسن ایران‌نژاد را در لیگ برتر به عنوان یک بازیکن با اخلاق و دوست‌داشتنی می‌شناختند و می‌شناسند. در نقل و انتقالات از ایشان کمک گرفتم. این موضوع مربوط به الان نیست بلکه سال گذشته و سال قبل‌تر هم آقای ایران‌نژاد به ما در نقل و انتقالات کمک کرد و کمک‌هایش بسیار هم تاثیرگذار بود. دوستان آرمان‌گهری ناراحت شدند اما محسن ایران‌نژاد که همیشه نمی‌تواند فوتبال بازی کند. یک روزی فوتبالش تمام خواهد شد و به عنوان یک سیرجانی که بیش از 10 سال در لیگ برتر تجربه اندوخته، مورد مناسبی برای مدیریت تیم است. ولی این‌که گفته‌اند ما مذاکره کرده‌ایم، نه. ما مذاکره جدی و رسمی نداشته‌ایم. این حدس و گمان برخی‌ها است.
 در یکی از نشست‌های خبری پس از بازی، آقای شهبا با تشکر از این‌که گل‌گهر اجازه داده در زمین استادیوم امام علی بازی کنند، گفت که کاش اجازه می‌دادند، حداقل یک بار پیش از بازی در این زمین تمرین کنیم تا بازیکنان عادت کنند. دلیل عدم موافقت با این موضوع چیست؟
بعد از این‌که ما رفتیم لیگ برتر و فشاری که روی چمن ورزشگاه امام علی آمد، احساس کردیم این زمین در حال خراب شدن است. این زمین کیفیت دو جلسه تمرین یا مسابقه را در هفته دارد. حتا اگر دیده باشید، بازی پیشین ما با سایپا، تمرین تیم را برای عرق‌گیری به این زمین نبردیم. امروز (پنج‌شنبه و پیش از بازی با تراکتور) برای عرق‌گیری به این ورزشگاه نرفتیم. زیرا چمن به شدت آسیب دیده و ما بازی‌های حساس‌تر و مهم‌تری داریم. پس مجبور بودیم در نیم فصل دوم حواس‌مان بیشتر به وضعیت چمن باشد تا بتوانیم بازی‌ها را در سیرجان برگزار کنیم.
 در نشست خبری به یارگیری‌های وینگو بگوویچ پیش از شروع لیگ برتر اشاره کردید و گفتید چون ایشان خارجی بودند، نظرشان در مورد بازیکنان خارجی را که بسیار هم ضعیف ظاهر شدند، پذیرفتید. شما به عنوان فردی که سال‌ها بازیکن فوتبال بودید، قاعدتا کیفیت بازیکنان جذب شده ایرانی و خارجی را در تمرین دیده بودید.
سوال شما فقط در مورد بازیکنان خارجی است یا ایرانی؟
 هر دو مورد.
در مورد بازیکنان ایرانی وقتی قرارداد آقای بگوویچ به عنوان سرمربی تمدید شد، لیستی را به باشگاه دادند. اکثرشان بازیکنان پرسابقه و باکیفیت اما با توقع مالی بالا بودند که در نهایت یا در تیم‌شان ماندند یا به تیم‌هایی مثل تراکتورسازی، پرسپولیس، استقلال و... رفتند. ما در جذب آن بازیکنان ناموفق بودیم و بعد آقای بگوویچ لیست جدیدی داد که هشت بازیکن را جذب کردیم و آقای جلالی نیز جز آقای زیبدی که جدا شد و به تیم مسجدسلیمان پیوست و بازی خوبی را هم هفته پیش از او شاهد بودیم. پس ما در جذب بازیکنان لیگ برتر که توسط سرمربی اول انجام شد و سرمربی دوم هم تایید کرده، نمی‌توانیم بد عمل کرده باشیم اما در مورد جذب بازیکنان خارجی بد عمل کردیم. ما باید می‌رفتیم سراغ بازیکن باکیفیت بالا و هرچقدر هم که هزینه داشت، می‌پرداختیم. ما در جذب بازیکنان خارجی هزینه زیادی نکردیم ولی بازیکن باکیفیت می‌خواستیم که ناموفق عمل کردیم؛ هم به دلیل این‌که در پنج سال اخیر تجربه جذب بازیکن خارجی نداشتیم و هم این‌که در جذب چه بازیکن داخلی و چه خارجی آقای بگوویچ اختیار تام داشت و ما کمک می‌کردیم.
 قبول دارید نظارت روی کیفیت بازیکنان ضعیف بوده؟
من هم دارم می‌گویم که نظارت ضعیف بوده. در آن مقطع زمانی که ما در حال آماده‌سازی استادیوم امام علی بودیم، در بحث نظارت از اصل واقعیت فاصله گرفتیم. ما بایستی می‌گفتیم یکی دیگر استادیوم را بسازد و صفر تا صد نظارت ما روی نقل و انتقالات باشد. این‌جا می‌پذیریم ضعیف عمل کردیم.
 من یکی از بازی‌های جفرسون تاوارز را در ورزشگاه دیدم، حتا قدرت کامل کنترل کردن توپ را نداشت.
دو هفته قبل از بازی با تراکتورسازی تبریز، آقای پیمان رنجبری؛ مهاجم ما دعوت شد تیم ملی. ایشان در بازی دوستانه درون تیمی شدیدا مصدوم شد و ما دو ماه و نیم او را نداشتیم. بنابراین دنبال مهاجم بودیم. مهلت نقل و انتقالات داخلی تمام شده بود، به اضافه این‌که مهاجم خوب هم داخل ایران نداشتیم و فقط بازیکن سهمیه فیفا می‌توانستیم بگیریم. از طرفی آقای بگوویچ هم فشار آورد که این بازیکن را می‌خواهم. من این بازیکن را اصلا ندیدم. من تماس گرفتم با آقایان افسری، بدخشان و اعضای کادر فنی و گفتند بازیکن خوبی است. من شخصا به آقای افسری گفتم من که این بازیکن را ندیدم و الان می‌خواهم قراردادش را امضا کنم. شما کیفیت این بازیکن را تایید می‌کنید، خوب است؟ به هر حال به خاطر نداشتن مهاجم و نزدیک بودن بازی، به بستن این قرارداد تن دادیم. گفتیم وقتی دوستان؛ یعنی عوامل تیم می‌گویند بازیکن با کیفیت و خوبی است، من هم امضا کردم. اما متاسفانه عملکردش خیلی ضعیف بود.
 در مورد آقای بگوویچ گفته می‌شود ایشان با دلال‌ها در ارتباط است و گاه از نقل و انتقال بازیکنان سود دریافت می‌کند.
در این چند سالی که آقای بگوویچ این‌جا بود، چنین چیزی را ندیدم. ایشان ارتباطات خیلی گسترده‌ای در اکثر حوزه‌ها در ایران داشت. در این هیچ شکی نیست. بالاخره نزدیک 20 سال در ایران بود اما چنین مواردی که گفتید را ندیدم و یکی دو بار هم اعلام کردم هر فردی هر مدرک و مستندی مبنی بر ورود ایشان به چنین موارد زردی دارد، به باشگاه منتقل کند و ما برخورد می‌کنیم. همه‌اش حرفش زده می‌شود اما هیچکس نتوانست اثبات کند.
 اگر طبق حرف خودتان، گل‌گهر ایمان داشت که به لیگ برتر می‌رسد، چرا زودتر اقدم به آماده‌سازی و تکمیل زیرساخت‌ها نکرد؟
در نشست خبری گفتم که چیزی که در لیگ برتر و در سیرجان ما با آن مشکل داریم، چمن تمرینی است. اگر در لیست تحریم آن شرکتی که مورد نظر ما بود قرار نگرفته بودیم، امروز بهترین چمن مصنوعی را در مجموعه ورزشی گل‌گهر پهن کرده بودیم و حداقل تا پنج سال می‌شد در این زمین هم تمرین و هم مسابقه برگزار کرد و زمین افت هم نمی‌کرد. چون ما گشتیم و بهترین چمن از نسل چهارم را پیدا کردیم. روی آن چمن می‌شد بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا را برگزار کرد اما نوروز 98 آن شرکت اعلام کرد که شما در لیست تحریم‌ها هستید و ما از ادامه همکاری و مذاکره با شما منع شدیم، عذرخواهی می‌کنیم و خدا نگه‌دار.
 تیم گل‌گهر با وجود سیرجانی بودن، در تهران است. اختلاف هزینه ماندن تیم در تهران و ماندن در سیرجان چقدر است؟
آن‌چیزی که امروز من را در حد خفگی ناراحت می‌کند، همین حضور تیم در تهران است. هزینه تغذیه تقریبا یکسان است ولی هزینه اسکان وجود دارد که اصلا هزینه اسکان در تهران با سیرجان قابل مقایسه نیست و مورد دوم، هزینه رفت و آمد است. من به همکاران در باشگاه گفتم باید چهار زمین چمن تمرینی در سیرجان درست کنیم. دو تا را خودمان و دو تا را بخش خصوصی درست کند. نمی‌دانم این حرف درست است یا نه اما من چون عاشقم و افراطی کار می‌کنم، انتظار دارم باقی نیز همین‌طور باشند اما نگاه بقیه، خاص است. آن‌ها می‌گویند خُب ما چمن درست کنیم، هزینه‌اش چقدر می‌شود؟ پس اول قرارداد ببندیم. نگاه‌ درآمدزایی و منفعت‌گرایی به قضیه دارند اما من می‌گویم اگر خدایی ناکرده و در بدترین حالت ممکن، گل‌گهر در لیگ برتر نماند، بقیه تیم‌ها که می‌توانند روی این چهارتا چمن تمرین کنند. این که چیز بدی نیست اما می‌گویند تو باید تضمین بدهی که تیم در لیگ برتر بماند. من دارم تمام تلاشم را می‌کنم. پارسال مهم‌ترین و آخرین دغدغه من بردن تیم به لیگ برتر بود و امسال می‌بینم ماندن در لیگ دغدغه مهم‌تری است. جالب است که رقابت هم رقابت نابرابری است. در فوتبال مسایل پشت پرده زیاد است اما نمی‌شود بگویی.
 به نظر شما آیا نبودن تیم در سیرجان جزو عوامل تاثیرگذار در میزان استقبال تماشاگران از بازی‌ها هست؟
من فکر می‌کنم اولین دلیل عدم استقبال هوادارن نتایج است. دومین مورد، فوتبالی شدن زیاد سیرجان است. قبلا اگر مردم می‌خواستند فوتبال ببینند، دنبال بازی‌های ما می‌گشتند اما امروز به موازات ما، چندین مسابقه در سطوح نزدیک به لیگ برتر چه در رده بانوان و چه آقایان برگزار می‌شود. سومین نکته این است که بازی‌های ما پخش زنده دارد. چهارمین نکته این است که هرجور نگاه کنید، ما در مرحله گذر به یک شهر فوتبالی هستیم اما هنوز شهر فوتبالی نشدیم، هنوز به بدنه جامعه رخنه نکرده. ما هنوز با قائم شهر یا آبادان شدن فاصله داریم.
 هزینه اقامت در تهران در قیاس با سیرجان چقدر است؟
حقیقت این است که هنوز برآوردی نشده و من می‌توانم انتهای فصل این عدد را به شما بگویم ولی مطمئن هستم با هزینه‌ای که در تهران کردیم می‌توانستیم حداقل دو تا چمن تمرینی درجه یک را در سیرجان احداث کنیم. تصمیم داریم سال آینده به جای ماندن در تهران به سیرجان بیاییم و با آن هزینه دو تا زمین چمن تمرینی احداث کنیم.
 حدس می‌زنم حضور تیم گل‌گهر در تهران، یکی از دلایل موافقت بازیکنان مطرح برای پیوستن به این تیم است. بنابراین اگر تیم گل‌گهر در سیرجان ساکن شود، جذب بازیکن مشکل خواهد شد. آیا بازیکنان نامدار حاضر خواهند شد ساکن سیرجان شوند؟
چون شرایط اقتصادی برخی از تیم‌ها بد است و در مقابل گل‌گهر واقعا خوش‌حساب است، ما می‌توانیم تلاش کنیم تا بازیکنان با کیفیت به سیرجان بیایند.
 به نظرم خیلی خوش‌بینانه نگاه می‌کنید. چون یک طرف پول آماده گل‌گهر است و طرف دیگر اعتبار تیم‌های مطرح.
البته خیلی سخت است. الان نساجی مازندران، پارس جم و نفت مسجد سلیمان به موازات ما تهران هستند. چرا؟ چون همه ما شهرستانی هستیم و قطعا امکانات و جذابیت تهران می‌تواند یک سری بازیکن را جذب کند. ولی ما خوشبین هستیم که به دلیل خوش‌حسابی‌مان بتوانیم بازیکنان باکیفیتی را بیاوریم و در سیرجان مستقر شویم.
 امروز آقای جلالی گفتند که راننده اتوبوس تیم بارسلونا 700 ساعت کلاس گذرانده تا شایسته این مقام شده. بنابراین برایم سوال است که چرا ترکیب هیئت‌مدیره تیم فوتبال گل‌گهر غیرفوتبالی است؟
ببینید، من در مورد مسئولان بالادستی خودم نه می‌توانم اظهارنظر کنم و نه در مورد چیدمان صحبت کنم. بالاخره من مدیری هستیم که همین هیئت‌مدیره من را انتخاب کرده. یکی از اعضایش مهندس عتیقی است. یک فرصت فوق‌العاده عالی برای شهر. باید با ایشان صحبت کنید تا ببینید چه دید وسیع، باز و توسعه‌ای به ورزش دارند. بسیار تا بسیار فرد شایسته، ورزش‌دوست و علاقه‌مند به سیرجان است. دو نفر دیگر هم یکی مدیر حقوقی و دیگری مدیر مالی است. یعنی افرادی هستند که هر هیات مدیره‌ای نیاز دارد. در اکثر باشگاه‌ها یک مدیرمالی در ترکیب هیئت‌مدیره حضور دارد. دیگری نیز مدیر حقوقی است. کار حقوقی اصلا کار راحتی نیست. به ویژه که در لیگ برتر شما قراردادهای خاص، بادقت‌تر و با وسواس‌تر دارید. شاید اگر دو گزینه فوتبالی هم به این جمع اضافه کنید، تکمیل‌تر بشود وگرنه من فکر می‌کنم افراد فعلی گزینه‌های خوبی هستند.
 در نشست خبری به شایعات اشاره کردید از جمله پرداخت یکی از قسط‌های مارک ویلموتس؛ سرمربی سابق تیم ملی توسط گل‌گهر. این موضوع از سوی برخی افراد مطرح هم پذیرفته شده.
آقای علوی و ساکت از فدراسیون فوتبال تماس گرفتند و گفتند آقای مارک ویلموتس می‌خواهد در تمام شهرهایی که در لیگ برتر تیم دارند، حضور یابد و بازی‌ها را در آن شهرها ببیند. هفته سوم و بازی گل‌گهر و پارس‌جنوبی بود که خواستند به سیرجان بیایند. گفتند یک برنامه‌ای بگذارید که بتوانیم نهایت استفاده را از حضور ایشان ببریم. ما هم برنامه‌های سیاحتی ترتیب دادیم، ایشان را به خانه خانم مویدمحسنی بردیم تا با فرهنگ سیرجان و مباحث سیرجان‌شناسی آشنا شود. حتا غذای سیرجانی و ایرانی هم جزو برنامه‌هامان بود. برنامه خوب و جذابی بود. روز بعد ایشان را بردیم منطقه گل‌گهر. بازتابی که از عکس‌های ایشان در شرکت گل‌گهر و حضور صمیمی در میان کارکنان شکل گرفت، این احساس ایجاد شد که شاید ما پول او را داده‌ایم.
 شما از کجا می‌دانید شرکت گل‌گهر دخالتی نداشته؟
من از مدیران گل‌گهر پرسیدم و همه تکذیب کردند.
 آیا ممکن است ناداوری‌هایی که در حق گل‌گهر می‌شود، نتیجه فرعی شایعاتی مانند ماجرای ویلموتس باشد. یعنی به نوعی علیه گل‌گهر جبهه‌ای به وجود آمده باشد؟
اصلا این شایعه را قبل از یکی از بازی‌های حساس ما مطرح کردند و هدف فقط جنگ رسانه‌ای بود که داور و مردم، حواس‌تان باشد که این‌ها این‌قدر ارتباطات خوبی دارند پس باید سختگیرانه‌تر برخورد شود.
 ماجرای جابجایی‌های چراغ خاموش آقای بدخشان چیست؟
ایشان چهار سال رییس هیئت‌مدیره بودند و بسیار تا بسیار شخصیت مثبت، فوتبالی، توسعه‌نگر و زحمتکش هستند. ایشان خودشان از هیئت‌مدیره استعفا دادند.
 به چه دلیل؟
ایشان با یکی از اعضای هیئت‌مدیره که غیربومی و اصفهانی بودند، مقداری زاویه پیدا کردند و استعفا دادند. بعد از این استعفا و از آن‌جا که من دنبال گزینه‌ خیلی خوبی برای مدیر تیم بودم. ایشان را چهار سال می‌شناختم، اعتماد و ارتباط داشتم و خواهش کردم این پست را بپذیرد.
 شنیده‌ام باشگاه باید بابت حضور یگان ویژه مبلغی بپردازد. تاکنون چقدر پرداخته‌اید؟
تا این لحظه هیچ مبلغی پرداخت نشده است.
 قرار است بپردازید یا خیر؟
صحبت‌هایی مطرح شده ولی هنوز تصمیم گرفته نشده است.
 بعد از آماده‌سازی ورزشگاه فعلی، سرنوشت ورزشگاه امام علی چه می‌شود؟
ما 20 سال ورزشگاه امام علی را در اختیار گرفتیم و هر دو تا را در یک شرایط عالی نگه خواهیم داشت. ما روز اول گفتیم که 20 سال این ورزشگاه را می‌خواهیم. جز ما نیز کسی نمی‌توانست در بحث نگه‌داری و تجهیزات ورزشگاه امام علی هزینه کند. مطمئن باشید ما با وسواس و جدیت بیشتر در بحث تعمیرات و نگه‌داری، محکم پای ورزشگاه امام علی ایستاده‌ایم.
 نکته پایانی یا حرفی که باقیمانده؟
ما از این به بعد به دوستان رسانه‌ای بیشتر احتیاج داریم. به کمک ما بیایید. قبول داریم که یک سری ضعف‌ها به من، به سیستم و این‌که باید به سرعت خودمان را به سطح حرفه‌ای برسانیم، وارد است اما من مطمئن هستم اگر همه دست به دست هم بدهیم، مدیران شهرستان، مدیران گل‌گهر، عوامل رسانه و هواداری که چهار ضلع یک مربع هستند، به علاوه تلاش کادر فنی و بازیکنان در زمین فوتبال، ان‌شالله تیم را در لیگ برتر نگه می‌داریم و مطمئن باشید در این صورت، گل‌گهر برای سال دیگر باید یک هدف بهتر و نگاه بلندپروازانه‌تری را برای خودش تعریف کند.