جمعه, 10 تیر 1401

هفته‌نامه شماره ۶۹۴| ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

مجیدی بهترین بازی‌اش را به مجید باخت

 رضا مسلمی‌زاده
«مهرداد بشاگردی (زاده ۱۲ شهریور۱۳۶۳ - اهواز) یک بازیکن فوتبال اهل ایران است که در باشگاه فوتبال گل‌گهر سیرجان وی در بازی استقلال یک‌تنه استقلال رو هشتبلکو کرد.» این عبارتی است که می‌توانید در ویکی‌پدیا بیابید. درخشش فوق‌العاده‌ی دروازه‌بان دوم تیم فوتبال گل‌گهر باعث شد تا استقلال تهران در ورزشگاه خالی از تماشاگر امام‌علی شهر سیرجان بازنده به رختکن برود، «اما بالاتر از او باید سید‌علیرضا ابراهیمی را در صدر بهترین بازیکنان دانست. مدافع بلندقامت گل‌گهر در بیشتر نبردهای هوایی برتری داشت. دو بار دروازه تیمش را نجات داد. دفع توپ‌های به موقع او مانع از گلزنی استقلال شد و مهم‌تر از همه یک گل سه امتیازی ارزشمند به ثمر رساند تا ستاره زمین لقب بگیرد.» با نوشته‌ی ویکی‌پدیا همداستان باشیم یا با نوشته‌ی «سایت ورزش3»، فرقی نمی‌کند. برد در برابر استقلال حاصل تلاش همه‌ی بازیکنان و مربیان و مدیران این تیم است، گیرم که بعضی‌ها درخشش بیشتری داشته‌اند. تیم‌ها بردهای‌شان را مدیون تلاش و همدلی جمعی هستند. باخت‌های‌شان را هم نباید گردن فرد خاصی انداخت، حتا اگر یک اشتباه فردی مهلک آن را رقم بزند. تیمی که «تیم» باشد، اعضایش در لحظات سخت همدیگر را تنها نمی‌گذارند.
فرهاد مجیدی علی‌رغم باخت اعلام کرد که این بهترین بازی استقلال در دوره‌ی سرمربی‌گری او برای استقلال است. این اعتراف سرمربی استقلال ارزش برد پنجشنبه‌ی هفته‌ی گذشته را دوچندان می‌کند. خودباوری و به دست آوردن شخصیت تیم لیگ برتری بزرگ‌ترین مانع گل‌گهر بوده است و حالا با این برد می‌توان امیدوار بود که این خودباوری در حال شکل‌گیری باشد و فاصله گرفتن از قعر جدول تداوم یابد.
پیروزی بر استقلال شایسته جشن و شادمانی است. حیف و صدحیف که کرونا فرصت را از سیرجانی‌ها گرفت تا شادی ورزشگاه را به خیابان‌ها بکشانند. گل‌گهر باید یادش باشد که چند جشن خیابانی به این شهر بدهکار است و باید غم روزهای باخت و مساوی که تماشاگران را مغموم راهی خانه‌ها می‌کرد، جبران شود. پس این پیروزی‌ها نیازمند تداوم است تا روزی که دیگر کرونا نباشد.