چاپ

کمپ اجباری ماده 16 تا پایان اردیبهشت در سیرجان افتتاح می‌شود

پاسارگاد
کمپ ماده 16 به زودی در سیرجان افتتاح می‌شود. این را مهتاب حسینی رییس اداره بهزیستی به پاسارگاد می‌گوید. او با بیان اینکه در حال حاضر مجوزکمپ اجباری ماده 16 را از بهزیستی استان گرفته‌ایم، گفت: مکان هم مشخص شده است. مکان انتهای شهرک صنعتی شماره دو است و این مکان را یک خَیر در اختیارمان گذاشته است. که نیاز به گازکشی، تعمیرات جزیی دارد و باید تجهیزات مورد نیاز آن خریداری شود.
حسینی با تاکید به اینکه فعلا ظرفیت این کمپ 50 نفر است، گفت: در استان به جز کرمان و بم ما سومین شهر هستیم که کمپ ماده 16 داریم. احتمالا تا آخر اردیبهشت افتتاح خواهد شد.
او گفت: کمپ ماده 16 مخصوص معتادان متجاهر است. معتادی که بی‌خانمان است و جایی ندارد و در کوچه و خیابان زندگی می‌کند نه اینکه هر نوع معتادی که با خانواده‌اش مشکل پیدا می‌کند به آنجا بیاد. سایر معتادان به مراکز سرپایی و سایر کمپ‌ها می‌توانند بروند. معتادان متجاهر تعریف دارد کسانی که بی‌خانمان هستند و هیچ حمایت اجتماعی، روانی و شغلی نمی‌شوند، و کارتن‌خواب هستند. و رفتارهای پرخطر دارند. که باید با حکم قضایی در این کمپ پذیرش ‌شوند.
به گفته‌ی حسینی این کمپ فعلا مخصوص آقایان است؛ «البته پیگیر هستیم حداقل برای خانم‌ها یک سرای شبانه در نظر بگیریم که شب‌ها حداقل خانم‌ها بتوانند بروند آنجا بخوابند و شام و صبحانه بخورند».