طرح جابه‌جایی ایستگاه سوم پلیس راهور
اصرار شورا و نارضایتی پلیس

 ناصر صبحی
هنوز چند ماهی از افتتاح ایستگاه سوم پلیس راهور در حاشیه پارک 17 شهریور نمی‌گذرد که خبر می‌رسد این ایستگاه باید جابه‌جا شود.
دلیل جابه‌جایی بنا به گفته طاهره جهانشاهی؛ رییس کمیسون خدمات شهر شورا، اعتراض مردم به جانمایی ایستگاه پلیس در پارک است. جهانشاهی از قول مردم می‌گوید که از این قسمت پارک برای هواخوری و بازی خود یا فرزندان‌شان استفاده می‌کردند و حالا از جانمایی ایستگاه پلیس راهور ناراضی هستند.
جهانشاهی به پاسارگاد می‌گوید: «آن‌جا مکان ورزشی است و جزو پایین‌شهر محسوب می‌شود. مردم شاکی هستند و مکان ورزشی‌شان را می‌خواهند. به درخواست مردم و این که آنجا جای مناسبی برای ایستگاه پلیس نیست، شورا تاکید دارد که آن قسمت خالی شود و جای دیگر برای ایستگاه شماره ۳ پلیس راهور در نظر گرفته شود. جایی که مکان ورزشی نباشد.»
به جز جهانشاهی، امین صادقی؛ رییس شورا نیز در جلسه از جانمایی این ایستگاه انتقاد می‌کند هرچند در سخنانی مبهم می‌گوید که به اصرار شهردار این اتفاق افتاده. صادقی از قول شهردار به لزوم حفظ ارتباطات و تعامل مناسب میان شهرداری و پلیس اشاره می‌کند اما توضیح نمی‌دهد اگر شورا امروز مخالف این جانمایی است، چرا روز اول سکوت کرده است و موضع امروز اعضای شورا در این مورد چیست؟
طاهره جهانشاهی در پاسخ به این‌که آیا تمام اعضای شورا موافق این جابجایی هستند، می‌گوید: «من، آقای صادقی و خیلی دیگر از اعضا موافقیم. حالا نامه‌اش را هم زده‌اند. قرار است در کمیسیون مطرح شده، مکان جدیدی برای ایشان در نظر گرفته و آنجا خالی شود.»
جهانشاهی تعیین مکان جدید ایستگاه سوم را برعهده شهرداری می‌داند اما تاکید دارد شورا معتقد است باید این جابجایی حتما اتفاق بیفتد. از دیگر سو، سرهنگ امین پاک‌ایزدی؛ فرمانده پلیس راهور شهرستان به پاسارگاد می‌گوید: «جانمایی ایستگاه سوم با هماهنگی شهرداری بوده و جانمایی ایستگاه در این منطقه بر اساس حجم ترافیک و با هدف سامان‌دهی کار مردم و رسیدگی سریع‌تر و بهتر به مسایل مربوطه راه‌اندازی شده است.»
پاک‌ایزدی گلایه‌وار می‌گوید: «حالا آقایان شورای شهر می‌گویند برای جانمایی با ما هماهنگ نشده است. از این پارک هیچ استفاده خاصی نمی‌شد. نهایت استفاده این بود که گاه می‌دیدیم یکی دو بچه از همشهریان اتباع بیگانه در یک گوشه مشغول بازی بودند. این پارک نه توپی داشت و نه توری. هیچ وسیله ورزشی در این قسمت پارک نیست.» فرمانده پلیس راهور معتقد است مکان فعلی ایستگاه مزایای زیادی دارد: «با احداث این ایستگاه هم به مسایل ترافیکی آن بخش شهر بهتر رسیدگی شد و هم وجود ایستگاه پلیس باعث ایجاد امنیت برای مدرسه دخترانه‌ای شده بود که در آن حوالی است. زیرا تا پیش از این و تا قبل از ایام کرونا، همیشه هنگام تعطیلی مدرسه، برخی دست به ایجاد مزاحمت برای دانش‌آموزان دختر می‌زدند.» او می‌گوید: «این‌که شورای شهر بخواهد در چنین مسایل جزئی پا به میان بگذارد، عجیب است. با این وجود اگر تصمیم برجابه‌جایی است ما حرفی نداریم اما از منظر توزیع خدمات، ایستگاه سوم باید همان حوالی باشد.»